نمونه قرارداد امانت خودرو سواری و ون

نمونه قرارداد امانت خودرو سواری و ون

نمونه قرارداد امانت خودرو سواری و ون یا همان نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری ذکر شده در زیر، نمونه‌ی اولیه و کلی از نمونه قرارداد اجاره خودرو و کرایه ون بدون راننده می‌باشد. لازم است پیش از عقد قرارداد به طور دقیق متن قرارداد امانت نامه خودرو را مطالعه نمایید.

توجه نمایید: در صورتی که نیاز به دانلود رایگان متن قرارداد امانت نامه خودرو داشته باشید، در انتهای این مطلب فایل PDF قرارداد به منظور دانلود رایگان قرار داده شده است. لازم به ذکر است که سامانه اجاره خودروی ایرنت کار هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال انتشار نمونه قرارداد نداشته و در صورت استفاده و یا سوء استفاده از این نمونه امانت نامه خودرو مسئولیت بر عهده اجاره کننده و اجاره دهندگان می‌باشد.


نمونه فرم امانت نامه خودرو


موجر :

آقای / خانم ………………………………. فرزند …………………………. به شماره شناسنامه …………. صادره از شهر ………………… به تاریخ متولد ………………. به شماره ی ملی ………………………… ساکن ………………………………………………………………………………………  شغل   …………………….

مستأجر :

آقای / خانم ………………. فرزند ……………… بشماره ی شناسنامه …………………… صادره از  شهر …………………………… متولد ……………………….. به شماره ملی ………………………. ساکن ………… ………………………………………………….. شغل ………..

مورد اجاره :

تمام ششدانگ یک دستگاه اتومبیل سواری / غیر سواری / ماشین آلات کشاورزی و راهسازی از نوع ……………………  مدل …………….. با سیستم …………….. به شماره ی شناسه خودرو ………………… دارای موتور ………………. به شماره شاسی ……… و به رنگ ………………. و به شماره نیروی انتظامی ……………….. ملکی موجر طبق سند ……………………. و با جمیع متعلقات و لواحق و توابع و نمائات و لوازم آن و کارت شناسائی و کارت سوخت و بیمه نامه که صحیح و سالم به تصرف و قبض مستأجر جهت ………………… داده شد و وی اقرار به تصرف و قبض نموده است.

مدت اجاره نامه:

به مدت ………………………. از ابتداء از تاریخ تنظیم این سند .

مال الاجاره ی پرداختی :

مبلغ …………………………….. ريال برای تمامی مدت بالا از قرار روزانه / هفتگی / ماهانه …………………………..ريال که مستأجر موظف است به موجر پرداخت نماید و رسید دریافت نماید در غیر این صورت ظرف ده روز پس از تاریخ سر رسید موجر حق فسخ مورد اجاره را خواهد داشت .

شروط :

1- مستأجر حق واگذاری مورداجاره را به غیر به هیچ وجه نداشته است و ندارد .

2- تعمیرات کلی و جزئی وسیله مورد اجاره بعهده مستأجر است .

3- تهیه سوخت و همچنین عوارض سالیانه شهرداری و همچنین مالیات مشاغلی مورد اجاره (بداهتاً با توجه به نوع خودرو ) و پرداخت مخارج و هزینه های مربوطه در این باره در زمان و مدت اجاره به عهده مستأجر است .

4- موجر وسیله نقلیه حق دارد در صورت صلاح دید هفته‌ای یکبار از مورد اجاره بازدید نماید و آن را چک بازرسی کند .

5- پرداخت کلیه جرائم و خلافی های وسیله در زمان و مدت اجاره به عهده مستأجر می‌باشد .

6- تمدید بیمه نامه خودرو و انعقاد هر گونه قرارداد در خصوص بیمه خودرو به عهده مستأجر می‌باشد و در این خصوص ضمن العقد موضوع سند، نامبرده وکیل موجر جهت اخذ کلیه خسارات و غرامات‌های بیمه‌ای نقداً یا بصورت دریافت چک از شرکت‌های بیمه و تنظیم و امضاء هر نوع سند در دفاتر اسناد رسمی است .

7- پس از انقضاء مدت اجاره وسیله نقلیه، مستأجر موظف می‌‎باشد خودرو را صحیح و سالم همراه با اخذ مفاصا حساب جرائم و خلافی ، شهرداری و مالیات مشاغلی « بداهتاً با توجه به نوع خودرو » به موجر تحویل دهد .

8- پس از انقضا مدت اجاره  وسیله نقلیه چنانچه مستأجر مورد اجاره را به موجر تحویل ننماید ، بایستی مبلغ ………………………… ريال بعنوان اجرت المثل به صورت روزانه به موجر پرداخت نماید.

9- مستأجر به طور دقیق و کامل می داند که ید او نسبت به مورد اجاره امانی می‌باشد و مورد اجاره امانتاً در مدت اجاره تحویل وی شده است تا استیفاء منفعت نماید لذا نامبرده مسئول حفظ و نگهداری آن می‌باشد و خواهد بود و مسئولیت از بین رفتن احتمالی آن به طور جزئی یا کلی به عهده وی بوده و می‌باشد .

بتاریخ … / … / …….. هجری شمسی .

⇓ دانلود رایگان فرم قرارداد امانت نامه خودرو ⇓

پیشنهادات ویژه ایرنت کار


مدارک مورد نیاز برای اجاره کردن خودرو چیست؟


 

هنگام مراجعه به دفاتر کرایه خودرو، به طور معمول می‌بایست مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

– کارت شناسایی معتبر

– یک فقره چک یا سفته به مبلغ خودرو

 

و همچنین یکی از موارد زیر:

– سند ملکی به نام متقاضی

– 7 تا 10 درصد ارزش خودرو به عنوان ودیعه (برای خودروهای ایرانی پانزده درصد ارزش خودرو)

– توقف خودروی شخصی متقاضی در پارکینگ عمومی و تحویل سند آن به شرکت

 

نکته مهم در مورد ودیعه و یا چک: چنانچه خودروی مورد نظر خود را به همراه راننده کرایه کنید، نیازی به ارائه ودیعه و یا ارائه چک نخواهید بود.

نکته مهم: چناچه در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته‌اید که فراهم نمودن مدارک فوق برایتان دشوار است (تهیه مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران برایتان دشوار است)، کافیست با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید. شما می‌توانید شرایط خود را برای همکاران ما بازگو نموده و پس از دریافت مشاوره رایگان، روش‌های دیگری را جایگزین مدارک مورد نیاز نمایید. برای مثال فردی که نتواند مدارک مورد نیاز از طرف محیط کار خود را ارائه نماید، می‌تواند سند مالکیت خودروی دیگری به ارزش۵۰ میلیون تومان را جایگزین کند.


۹ نکته ضروری جهت جلوگیری از هزینه‌های پنهان اجاره کردن خودرو


 

  1. شما می‌توانید تجهیزات جانبی خودرو از جمله صندلی مخصوص کودک، زنجیر چرخ، جی پی اس و … را از ایرنت کار دریافت نمایید. کافیست پیش از تحویل گرفتن خودروی مورد نظرتان با همکاران ما هماهنگ نمایید و آن را در متن امانت نامه خودرو ذکر کنید.
  2. اگر قصد دارید مجدداً از خدمات مجموعه ایرنت کار استفاده نمایید، پیشنهاد می‌دهیم در باشگاه مشتریان ایرنت کار ثبت نام نمایید تا در آینده از تخفیف‌های ویژه مشتریان ایرنت کار استفاده نمایید. ضمن اینکه متن قرارداد امانت خودرو از دفعات قبل در مجموعه موجود آرشیو شده و همکاران ما نهایت سعی خود را می‌کنند تا خدمات شایسته به مشتریان قدیمی مجموعه ارائه دهند.
  3. درصورتیکه خودرویی را کرایه نموده‌اید و با آن آشنا نیستید، حتماً در زمان تحویل گرفتن ماشین از مأمور تحویل دهنده درخواست منایید که کلیه موارد لازم را خدمتتان آموزش دهد. برخی از این موارد نحوه کار کردن چراغ‌ها، برف پاک‌کن، سیستم صوتی ماشین، سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو می‌باشند.
  4. بلافاصله پس از اینکه خودرو قرارداد امانت ماشین را منعقد کرده و خودروی مورد نظرتان را تحویل گرفتید، شماره پلاک آن را بر روی تلفن همراه خود و یا در جایی ذخیره نمایید. زیرا به طور مثال امکان دارد پس از پارک ماشین در یک فضای بزرگ و یا شلوغ، پلاک آن را فراموش کنید و در نهایت دچار دردسر شوید.
  5. در صورت بروز هرگونه نقص فنی و یا تصادف، سریعاً با شرکت تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را اطلاع دهید. همکاران ما در بخش پپشتیبانی، سریعاً شما را راهنمایی خواهند نمود.
  6. در زمان تحویل دادن ماشین، فرد اجاره کننده می‌بایست به نظافت خودرو دقت نماید زیرا اگر خودرو بسیار کثیف تحویل داده شود، مبلغ ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان بابت هزینه کاوراش دریافت می‌شود.
  7. قبل از تحویل دادن خودرو به شرکت، حتماً آن را وارسی نمایید و از سلامت خودرو اطمینان حاصل نمایید.
  8. حتماً تاریخ، ساعت و روز تحویل گرفتن و تحویل دادن خودرو را به یاد داشته باشید و برگه کروکی را هم از شرکت دریافت کنید تا بتوانید رأس همان ساعت ذکر شده در قرارداد ، ماشین را تحویل دهید. به این دلیل که در صورت تأخیر می‌بایست جریمه آن را پرداخت کنید.
  9. قبل از تحویل دادن ماشین، حتماً داخل آن را به طور کامل بررسی کنید. زیرا ممکن است لوازم شخصی خود مانند عینک را در آن جا بگذارید و مجبور شوید مجدداً به شرکت مراجعه نمایید.

نکته پایانی: متقاضیان عزیزی که قصد اجاره خودرو در تهران را دارند، می‌توانند از همکاران آموزش دیده‌ی ما مشاوره رایگان دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا