نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری

نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری

نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری ذکر شده در زیر، نمونه‌ی اولیه و کلی از نمونه قرارداد اجاره خودرو بدون راننده می‌باشد. حتما پیش از عقد قرارداد به صورت کامل و دقیق نمونه قرارداد خودرو استیجاری را مطالعه نمایید. 

توجه کنید: در صورتی که نیاز به دانلود رایگان نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری دارید، فایل PDF این قرارداد در انتهای مطلب گنجانده شده است. لازم به ذکر است که سامانه اجاره خودرو ایرنت کار هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال انتشار نمونه قرارداد نداشته و در صورت استفاده و یا سوء استفاده از این نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری مسئولیت بر عهده اجاره کننده و اجاره دهندگان است.

مطلب مرتبط: وسایل مورد نیاز در تور کویر را دقیق و کامل بشناسید.


متن نمونه قرارداد اجاره خودرو سواری


۱۰۰ هزار تومن تخفیف با کد otg1401

image

موجر :

آقای / خانم ………………………………. فرزند …………………………. به شماره شناسنامه …………. صادره از شهر ………………… به تاریخ متولد ………………. به شماره ی ملی ………………………… ساکن ………………………………………………………………………………………  شغل   …………………….

مستأجر :

آقای / خانم ………………. فرزند ……………… بشماره ی شناسنامه …………………… صادره از  شهر …………………………… متولد ……………………….. به شماره ملی ………………………. ساکن ………… ………………………………………………….. شغل ………..

مورد اجاره :

تمام ششدانگ یک دستگاه اتومبیل سواری / غیر سواری / ماشین آلات کشاورزی و راهسازی از نوع ……………………  مدل …………….. با سیستم …………….. به شماره ی شناسه خودرو ………………… دارای موتور ………………. به شماره شاسی ……… و به رنگ ………………. و به شماره نیروی انتظامی ……………….. ملکی موجر طبق سند ……………………. و با جمیع متعلقات و لواحق و توابع و نمائات و لوازم آن و کارت شناسائی و کارت سوخت و بیمه نامه که صحیح و سالم به تصرف و قبض مستأجر جهت ………………… داده شد و وی اقرار به تصرف و قبض نموده است.

مدت اجاره نامه:

به مدت ………………………. از ابتداء از تاریخ تنظیم این سند .

مال الاجاره ی پرداختی :

مبلغ …………………………….. ریال برای تمامی مدت بالا از قرار روزانه / هفتگی / ماهانه …………………………..ریال که مستأجر موظف است به موجر پرداخت نماید و رسید دریافت نماید در غیر این صورت ظرف ده روز پس از تاریخ سر رسید موجر حق فسخ مورد اجاره را خواهد داشت .

شروط :

۱- مستأجر حق واگذاری مورداجاره را به غیر به هیچ وجه نداشته است و ندارد .

۲- تعمیرات کلی و جزئی وسیله مورد اجاره بعهده مستأجر است .

۳- تهیه سوخت و همچنین عوارض سالیانه شهرداری و همچنین مالیات مشاغلی مورد اجاره (بداهتاً با توجه به نوع خودرو ) و پرداخت مخارج و هزینه های مربوطه در این باره در زمان و مدت اجاره به عهده مستأجر است .

۴- موجر وسیله نقلیه حق دارد در صورت صلاح دید هفته‌ای یکبار از مورد اجاره بازدید نماید و آن را چک بازرسی کند .

۵- پرداخت کلیه جرائم و خلافی های وسیله در زمان و مدت اجاره به عهده مستأجر می‌باشد .

۶- تمدید بیمه نامه خودرو و انعقاد هر گونه قرارداد در خصوص بیمه خودرو به عهده مستأجر می‌باشد و در این خصوص ضمن العقد موضوع سند، نامبرده وکیل موجر جهت اخذ کلیه خسارات و غرامات‌های بیمه‌ای نقداً یا بصورت دریافت چک از شرکت‌های بیمه و تنظیم و امضاء هر نوع سند در دفاتر اسناد رسمی است .

۷- پس از انقضاء مدت اجاره وسیله نقلیه، مستأجر موظف می‌‎باشد خودرو را صحیح و سالم همراه با اخذ مفاصا حساب جرائم و خلافی ، شهرداری و مالیات مشاغلی « بداهتاً با توجه به نوع خودرو » به موجر تحویل دهد .

۸- پس از انقضا مدت اجاره  وسیله نقلیه چنانچه مستأجر مورد اجاره را به موجر تحویل ننماید ، بایستی مبلغ ………………………… ریال بعنوان اجرت المثل به صورت روزانه به موجر پرداخت نماید.

۹- مستأجر به طور دقیق و کامل می داند که ید او نسبت به مورد اجاره امانی می‌باشد و مورد اجاره امانتاً در مدت اجاره تحویل وی شده است تا استیفاء منفعت نماید لذا نامبرده مسئول حفظ و نگهداری آن می‌باشد و خواهد بود و مسئولیت از بین رفتن احتمالی آن به طور جزئی یا کلی به عهده وی بوده و می‌باشد .

بتاریخ … / … / …….. هجری شمسی .

⇓ دانلود رایگان نمونه قرارداد اجاره خودرو ⇓

پیشنهاد ویژه ایرنت کار


آیا می‌دانید مدارک مورد نیاز جهت اجاره خودرو چیست؟


در هنگام مراجعه به دفاتر اجاره خودرو، به طور معمول می‌بایست مدارک زیر را به همراه خود داشته باشید:

– کارت شناسایی معتبر

– یک فقره چک یا سفته به مبلغ خودرو

و همچنین یکی از موارد زیر:

– سند ملکی به نام متقاضی

– ۷ تا ۱۰ درصد ارزش خودرو به عنوان ودیعه (برای خودروهای ایرانی پانزده درصد ارزش خودرو)

– توقف خودروی شخصی متقاضی در پارکینگ عمومی و تحویل سند آن به شرکت

نکته مهم درخصوس فقره چک و یا ودیعه: درصورتیکه خودرو مورد نظرتان را همراه با راننده اجاره نمایید، دیگر نیازی به دادن ودیعه و یا ارائه چک از جانب شخص متقاضی نمی‌باشد. بنابراین یکی از شروط اجاره خودرو به صورت ویژه، کرایه کردن خودرو همراه با راننده است.

نکته مهم: اگر در شرایط خاصی قرار گرفته‌اید که فراهم کردن مدارک فوق برایتان کار دشواری است (تهیه مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران برایتان دشوار است)، کافیست با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید. شما می‌توانید شرایط خود را برای همکاران ما بازگو نموده و پس از دریافت مشاوره رایگان، در صورت امکان روش‌های دیگری را جایگزین مدارک ذکر شده نمایید. به صورت مثال فردی که نتواند از طرف محیط کار خود مدارک معتبر دریافت نموده و به مجموعه ایرنت کار ارائه دهد، می‌تواند سند مالکیت خودروی دیگری به ارزش۵۰ میلیون تومان را جایگزین آن نماید.


۹ نکته ضروری جهت جلوگیری از هزینه‌های پنهان اجاره کردن خودرو


 1. شخص متقاضی می‌تواند جهت دریافت تجهیزات جانبی خودرو مانند صندلی مخصوص کودک، زنجیر چرخ، جی پی اس و … درخواست دهد. کافیست پیش از تحویل گرفتن خودروی مورد نظر با همکاران ما هماهنگ نمایید.
 2. اگر تصمیم به استفاده مجدد از خدمات اجاره کردن ماشین را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در باشگاه مشتریان ایرنت کار ثبت نام نمایید تا در آینده از تخفیف‌های ویژه ما استفاده نمایید.
 3. درصورتیکه با خودرویی که کرایه نموده‌اید آشنا نیستید، حتماً در زمان تحویل گرفتن ماشین از مأمور تحویل دهنده درخواست منایید که کلیه موارد لازم را خدمتتان آموزش دهد. برخی از این موارد نحوه کار کردن چراغ‌ها، برف پاک‌کن، سیستم صوتی ماشین، سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو می‌باشند.
 4. بلافاصله پس از اینکه خودرو را تحویل گرفتید، شماره پلاک آن را بر روی تلفن همراه خود و یا در جایی ذخیره نمایید. زیرا به طور مثال امکان دارد پس از پارک ماشین در یک فضای بزرگ و یا شلوغ، پلاک آن را فراموش کنید و در نهایت دچار دردسر شوید.
 5. در صورت بروز هرگونه نقص فنی و یا تصادف، سریعاً با شرکت تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را اطلاع دهید. همکاران ما در بخش پپشتیبانی، سریعاً شما را راهنمایی خواهند نمود.
 6. در زمان تحویل دادن ماشین، فرد اجاره کننده می‌بایست به نظافت خودرو دقت نماید زیرا اگر خودرو بسیار کثیف تحویل داده شود، مبلغ ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان بابت هزینه کاوراش دریافت می‌شود.
 7. قبل از تحویل دادن خودرو به شرکت، حتماً آن را وارسی نمایید و از سلامت خودرو اطمینان حاصل نمایید.
 8. حتماً تاریخ، ساعت و روز تحویل گرفتن و تحویل دادن خودرو را به خاطر بسپارید و برگه کروکی را هم از شرکت دریافت کنید تا بتوانید رأس همان ساعت ذکر شده در قرارداد ، ماشین را تحویل دهید. به این دلیل که در صورت تأخیر می‌بایست جریمه آن را پرداخت کنید.
 9. قبل از تحویل دادن ماشین، حتماً داخل آن را به طور کامل بررسی کنید. زیرا ممکن است لوازم شخصی خود مانند عینک را در آن جا بگذارید و مجبور شوید مجدداً به شرکت مراجعه نمایید.

نکته پایانی: متقاضیان عزیزی که قصد اجاره خودرو در تهران را دارند، می‌توانند از همکاران آموزش دیده‌ی ما مشاوره رایگان دریافت نمایند.

۱۰۰ هزار تومن تخفیف با کد otg1401

image

‫7 دیدگاه ها

 1. اگه یک نفر ماشین کرایه کنه با اون مواد مخدر حمل کنه به طوری که ماشین مسادره بشه و طرف اعدامی چه تدابیری باید اندیشیده بشه ممنون

  1. جناب عاشوری
   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به اینکه کرایه خودرو در مجموعه ایرنت کار، فقط با قرارداد معتبر و مورد تأیید صورت می‌پذیرد و همچنین با توجه به تدابیر خاص مجموعه ما، از جمله وجود دستگاه‌های پیشرفته جی پی اس در خودرو، جای هیچ گونه نگرانی از جمله مصادره خودرو نیست.
   با تشکر
   نظری

 2. سلام
  سوال اول ماشینهای شما به نام چه کسی است
  سوال دوم اگر یکماهه اجاره کنیم هزینه شهرداری با مفاصا حساب بر عهده ما می باشد

  1. سلام و وقت بخیر.
   در پاسخ به سؤال اول، شما خودروها رو مستقیماً از صاحبین اون‌ها و بدون واسطه اجاره می‌کنید.
   در خصوص سؤال دومتون هم خیر. شما هیچ هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنید. تنها مبلغی که در قرارداد ذکر شده توسط مشتری پرداخت میشه.

  1. سلام و وقت بخیر.
   اغلب خودروهای کرایه‌ای دارای محدودیت کیلومتر هستند. به ویژه خودروهای رده بالا.
   البته کرایه خودروهای ایرانی بدون محدودیت کیلومتر و با شرایط خاص، امکان پذیر هست. لطفا با همکاران ا تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 3. سلام ایا بجای ودیعه که برای ماشین های ایرانی ۱۵ درصد ارزش خودرو هست میتوان طلا بعنوان ودیعه گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا